gra planszowa Retro Reporter

Najnowsze doniesienia

15.02.2013
Do magistratu warszawskiego zwrócił się pewien przedsiębiorca z propozycją oznaczania na jezdniach stolicy przejść dla pieszych własnym kosztem w zamian za udzielenie mu pozwolenia umieszczania w tych miejscach krótkich reklam. Miejsca te zamierza wspomniany przedsiębiorca oznaczać farbą jasną, a nadto uiszczać pewne opłaty w magistracie. Magistrat jak nam donoszą, zamierza skorzystać z tej oferty, zwłaszcza że pożyteczna inowacja miast kosztów, przyniesie mu dochód.
14.02.2013
Z Warszawy dpnosi (Pm): Donosiliśmy wczoraj o sensacyjnej sprawie, która wyłoniła się w związku z zamordowaniem
przed 14-tu laty kupca Jakóba Łabędzia w Warszawie. 
Jak się okazuje, Łabędź zamordowany został dnia 11 stycznia 1918 roku pod arkadami mostu Poniatowskiego. Ostatni wieczór spędził on w domu gry przy ul. Mokotowskiej 73, prowadzonym rzekomo przez Warszawskie Towarzystwo Filatelistów. W istocie była to spelunka, w której szpicle niemieccy wyciągali informacje od graczy. Uprawiano tam gry hazardowe w karty, a w ostatnią noc Łabędź wygrał olbrzymią sumę.
14.02.2013
Z Francji nadeszła dziś do Warszawy wiadomość o sensacyjnej sprawie, mającej związek z Warszawą. W r. 1918 został zamordowany w Warszawie znany kupiec Łabędź, który po rozwodzie z żoną zamieszkał w kawalerskim pokoju przy ul. Chłodnej i był stałym bywalcem potajemnego domu gry.
Pewnego dnia Łabędź zniknął. Po raz ostatni widziano go w domu gry przy ul. Mokotowskiej, gdzie wygrał większą sumę pieniędzy, potem wszelki ślad po nim zaginął. Po pewnym czasie w jednej z piwnic przy Alei 3 Maja znaleziono zawiniątko, zawierające ubranie Łabędzia, klucze od jego mieszkania i kluczyk od safesu bankowego. Ubranie było całe przesiąknięte krwią. Nie ulega wątpliwości, że Łabędź padł ofiarą zbrodni.
13.02.2013
W warsztatach tramwajowych jest na ukończeniu budowa próbnego wagonu motorowego nowego typu, który różni się tern od dotychczasowych, że ma platformę wejściową w środku wagonu. Wejście to będzie się otwierało i zamykało automatycznie na przystankach, a przy ruszeniu wozu z przystanku stopień będzie się podnosił co wykluczy nieszczęśliwe wypadki przy wsiadaniu i wysiadaniu. Konduktor będzie się znajdował za specjalną barjerka przy platformie wejściowej, tak że każdy pasażer będzie musiał mijać konduktora w celu wykupienia biletu. W najbliższym czasie mają się rozpocząć próby z nowym wozem.
13.02.2013
Istnieje w Warszawie firma bieliźniarska „Asko“, która jednocześnie trudni się praniem kołnierzyków opatentowanym sposobem. Kołnierze te do prania otrzymuje za pośrednictwem właścicieli sklepów bieliźniarskich. Jest ona prowadzona na wzór zachodnio-europejski, gdzie fabryki udzielają gwarancyj za dobre noszenie ich wyrobów, o ile bielizna będzie prana specjalnym systemem.
13.02.2013
W dobie kanikularnej, gdy repertuar teatralny zdradza jakby powszechną omdlałość, oceniamy dopiero, jakim skarbem są dla teatrzyków rewjowych girlsy, owe girlsy, których amerykańskiego „wynalazcę" uczciły niedawno dzienniki obszernemi nekrologami. Lato czy zima, mróz, deszcz czy upał, te miłe dziewczątka zawsze są jednakie; nigdy nie zmęczone, nigdy nie zachrypnięte, nigdy nie rozkapryszone, z niezmiennie jasnym uśmiechem przylepionym do twarzy, wymachują rytmicznie zgrabnemi nóżkami.
13.02.2013
Departament lotnictwa cywilnego ministerstwa komunikacji zajmuje się obecnie kwestją powiększenia szybkości lotów na polskich linjach lotniczych. Opierając się na doświadczeniach w Europie zachodniej, a szczególnie w Szwajcarji, pragnie depart. lotnictwa uruchomić samoloty, których przeciętna szybkość wynosiłaby 300 km. na godzinę.
13.02.2013
Od pewnego czasu Warszawa zalana została zapalniczkami, sprzedawnemi po bardzo niskich cenach w handlu ulicznym, domokrążnym, na targowiskach i w halach. Sprawa zainteresowała władze skarbowe, które kilka takich zapalniczek poddały ekspertyzie. Jak się okazały, były to zapalniczki przemycane z Niemiec. Po przeprowadzeniu dochodzeń ustalono, że głównym sprzedawcą był niejaki Stanisław Wiśniewski, zamieszkały przy ul. Wolskiej 13. Wiśniewskiego aresztowano i wówczas wskazał on na swego dostawcę właściciela składu z instrumentami muzycznemi, przy ul. Żabiej 4, Reingewirtza,
wykonanie: tworzenie stron www warszawa - wzt.pl