gra planszowa Retro Reporter

Najnowsze doniesienia

06.03.2013
Jak to już donosiliśmy, wczoraj policja warszawska prowadziła energiczne poszukiwania doskonale zakonspirowanej palarni opium w Warszawie. Na ślad tej palarni naprowadził władze bezpieczeństwa niezwykły wypadek przywiezienia onegdaj do Pogotowia młodej kobiety, z symptomatami zatrucia opium.
06.03.2013
Już w przyszłym miesiącu nastąpi przeniesienie cywilnego portu lotniczego z Mokotowa na Okęcie. Nowy port lotniczy pod względem swych urządzeń i organizacji jest bez wątpienia najbardziej współczesnym portem lotniczym w Europie. Obejmuje on obszar 400 ha, posiada on 3 nowe hangary żelazo-betonowe, należycie zabezpieczone przed ogniem.
06.03.2013
Sobotnie spotkanie dwóch najlepszych długodystansowców świata J. Kusocińskiego i Finna Iso-Hollu wywołało olbrzymią sensację. Spotkanie zgromadziło na stadjonie Legji warszawskiej 7.000 widzów, co jest pewnego rodzaju rekordem.
06.03.2013
Warszawscy klakierzy? To coś tak brzmi, jakby ktoś powiedział: polscy miliarderzy, albo pacanowscy melomani.
Wiec Warszawa ma klekierów? Taaak! Pi, pi, nie napróżno zowie się Paryżem Wschodu. Tak to handlowa Warszawa ma swoich gangsterów, a teatralna klakierów. Nie potrzebujemy sie już wstydzić Europy! 
05.03.2013
Popularna w Warszawie kawiarenka przy ul. Rynkowej 7, zwłaszcza w sferach przestępców i
„niebieskich ptaków", była po raz pierwszy oddawna zamknięta ubiegłej .  Powodem zamknięcia tego zakładu, który odwiedzany był także przez żądnych wrażeń i ciekawych zetknięcia się z podziemiami stolicy gości, była śmierć właściciela, zwanego „Grubym Joskiem“ lub „Joskiem Beczką“.
20.02.2013
W sezonie jesiennym cieszą się w Warszawie, zwłaszcza na przedmieściach i w dzielnicach żydowskich, wielką popularnością arbuzy. Wszyscy jednak konsumenci tych soczystych owoców domagają się od sprzedawców „malinowych", tj. posiadających pod zieloną łupiną piękną treść koloru czerwonego. Jest bowiem jeszcze inna odmiana arbuzów, t. zw. trjesteńskie, które mają wnętrza różowe, równie smaczne, lecz niepopularne wśród amatorów arbuzu.
15.02.2013
Przestępcy przypadkowi, których los zagoni do zbiorowej celi więziennej, przechodzą  zazwyczaj koło udręk, które spotykają ich ze strony zawodowych przestępców, uważających się za kastę uprzywilejowaną po tamtej stronie starych murów. Więźniowie, którzy po raz pierwszy znajdą się za kratami i w dodatku nie należą do  środowiska mętów, nazywani są „frajerami” i narażani są na najrozmaitsze szykany. Nietylko muszą oni wyręczać zawodowych przestępców w sprzątaniu celi i wynoszeniu nieczystości, ale otrzymaną z domu żywnością muszą się dzielić z tyranami celi, będąc w dodatku bici i katowani w najokropniejszy sposób
15.02.2013
Pewien mieszkaniec Warszawy, b. urzędnik wojskowy złożył wydziałowi opieki społecznej magistratu projekt uruchomienia w Warszawie lekkiej komunikacji pasażerskiej, która by mogła zatrudnić w całej Polsce kilkanaście tysięcy bezrobotnych przy stosunkowo małych kosztach i małym nakładzie kapitału.
15.02.2013
W związku z nowym rokiem szkolnym od piątku 2 bm. wzorem zeszłego roku szkolnego w godzinach rannych zarezerwowane będą na niektórych linjach tramwajowych wozy doczepne specjalnie znaczone i przeznaczone wyłącznie dla przejazdu młodzieży szkolnej. Wozy te opatrzone będą w odpowiednie tabliczki.
wykonanie: tworzenie stron www warszawa - wzt.pl