gra planszowa Retro Reporter

Najnowsze doniesienia

10.04.2013
Dwa niezwykle bezczelne rabunki zanotowano wczoraj w Warszawie. Zuchwalstwo opryszków doszło do tego stopnia, iż napadają na otwarte sklepy i, nie zważając na obecność właścicieli czy personelu, rabują towar.

Wczoraj wieczorem, gdy sklepy były otwarte między godz. 1 — 6 jako w ostatnią niedzielę przed świętami, ośmiu opryszków napadło na skład wędlin Lucjana Eberleina przy ul. Bednarskiej nr. 11. Czterej weszli do sklepu, w którym prócz właścicielki i jej siostry, Jadwigi Głogowskiej, znajdowały się ekspedjentki: Franciszka Posmykówna i Leokadja Kletkówna. Jeden ze złodziejów rozbił łomem żelaznym szklaną gablotę, poczem rozpoczęli rabunek. Skradziono dwa balerony, które wręczono oczekującym na ulicy towarzyszom.
08.04.2013
Wiadomo, że Łódź różni się od innych miast tem, że nie posiada kanalizacji, że łodzianie grają w pokera i że co krok to fabryka manufaktury. W Kaliszu wyrabiane są hafty, w Częstochowie zabawki dziecinne, w Wilnie rękawiczki i t. d. Nikt łby jednak nie zgadł, że znakomite miasto  Kielce posiada również swoją osobliwość. Nie widać wprawdzie kominów na horyzoncie kieleckim, trudno jest spotkać rzesze robotników wchodzących, lub wychodzących z fabryk, ale zato w Kielcach istnieje centrala zaopatrywania mieszkańców Polski w portrety.
06.04.2013
P. E. BERNSZTEIN, dyrektor fabryki świec i mydła „Majde i S-ka" w Warszawie, zakomunikował naszemu współpracownikowi następujące uwagi o branży świeczkarskiej: Obecnie przemysł świeczkarski znajduje się w trakcie przygotowań do nadchodzącego sezonu. Od sierpnia bowiem, gdy tylko zaczyna się wcześniej ściemniać, wzmaga się zapotrzebowanie na świece.
[...]
Tak samo jedną z przyczyn, dla których rozbijają się usiłowania porozumienia między fabrykami świec jest to, że przemysł świeczkarski odczuwa bardzo silnie konkurencję elektrotechniki, której postępy coraz bardziej wpływają na kurczenie się jego widoków na przyszłość. Mówiąc bowiem otwarcie, w przyszłości świec używać się będzie tylko ze względów litrugicznych, ponieważ tutaj bezkonkurencyjnie nadają wszelkim obrzędom charakter nawskroś uroczysty. Dziś bowiem dąży do zelektryfikowania się nietylko miasto, ale również i wieś.
06.04.2013
Jak to wczoraj donosiliśmy, prof. Wojciech Jastrzębowski otrzymał nagrodę plastyczną p. min. W. R. i O. P. za swą dotychczasową działalność na polu dekoracji i bogatą twórczość w zakresie przemysłu artystycznego jak i pracę nauczycielską i propagandę polskiej sztuki.
[...]
Złożyłem wizytę laureatowi w jego domku na kolonji Staszica. Prof. Jastrzębowski, 50-letni mężczyzna o dobrze już siwiejącej czuprynie, chętnie i łatwo się uśmiecha, raczej pobłażliwie, mówiąc o swoich pracach.
[...]
Obecnie projektuje wnętrza dwóch sal dla naszej ambasady w Moskwie i stoi na czele komisji artystycznej budowy dwóch wielkich transatlantyków: "Piłsudski" i "Batory".
05.04.2013
Wabik łatwej kariery i smutna rzeczywistość
We wszystkich miastach i  miasteczkach, gdziekolwiek tylko egzystuje nocny dancing, w  każdym z tych lokali rozrywkowych
znajduje się chociaż jedna fordanserka. Silnie umalowana, ubrana gorzej lub lepiej (a przeważnie gorzej), tańczy z gośćmi
na dancingu przez całą noc. Jak upływa życie takich dziewcząt z parkietu ?

29.03.2013
Po onegdajszej burzy można było oglądać wesołe sceny opodal dworca Gdańskiego, gdzie, jak wiadomo, istnieje przejazd na Żoliborz. Przejazd ten, przechodzący pod wiaduktem kolei obwodowej, jest położony tak nisko, że woda deszczowa zbiera się w tem miejscu i zamyka połączenie Żoliborza z miastem. Wprawdzie dyrekcja kolei urządzila kanał, odprowadzający  
zebrane wody do Wisły, ale przewód posiada zbyt małą średnicę, wobec czego odpływ trwa zwykle od 1 do trzech godzin.

Do zebranej pod zjazdem wody wjechały dwa samochody i nie mogły wybrnąć. Utworzył się też długi wąż unieruchomionych tramwajów. Pozatem pewien brawurowy rowerzysta, zjeżdżając ulicą Zakroczymską wpadł do wody i skąpał się po szyję. Zebrani widzowie mieli bezpłatne przedstawienie. Zwłaszcza podobał się rowerzysta, któremu nie szczędzono oklasków.
28.03.2013
Jeden z budynków na V  Targach Katowickich zaopatrzony został w szyld, że mieszczą fam się różne nowości i wynalazki. Wchodzimy do wnętrza lecz tu spotyka nas zawód, bo ciekawych  
wynalazków nie widzimy. Można je zato zauważyć w innych halach. Bezsprzecznie ciekawą nowością jest natomiast  wypuszczone na rynek w końcu r. ub. patentowane żelazko gazowe do prasowania pod marką „ALFA".
28.03.2013
Wyjątkowo uroczyście obchodzono święta u młodej wdowy. p. Marji Lech (Wolska 104). Wieść o pięknych zapasach trunków szeroko rozeszła się po dzielnicy, to też dla nikogo nie było niespodzianką, gdy po uczcie przed dom zajechało pogotowie.
[...]
Z nieustalonej przyczyny wynikł spór, następnie żwawa bójka towarzyska, która z mieszkania przeniosła się na podwórze.  Panowie, uzbroiwszy się w pogrzebacze, kamienie i kije, walili naodlew, nie pytając kogo i za co. Jedyna kobieta w tem gronie, jako dusza bardziej subtelna, uzbroiła się w duszę od żelazka.
26.03.2013
Ożyły przy kierbedziowskim moście, po praskiej stronie, martwo i cicho stojące dziwaczne błękitno - żółte rusztowania, zadudniły po nich w warjackim przelocie kolorowe wagoniki kolejki wiozącej ludzi w pełną przygód i emocji podróż bez celu, zafurkotały w powietrzu i rozbujały się na linach foteliki karuzel, zabrzęczała orkiestra. Luna - park ożył. Ożył jako„100 pociech".

Ludziska opierają się o żelazną balustradkę wiaduktu i patrzą na kręcące się, grające i rozhałasowane dziwo. „Sto pociech". Ee, tam chyba jest więcej niż sto — rozważa optymistycznie mały, bosonogi gentleman. Przyjaciel z oberwanym daszkiem jest tego samego zdania.
26.03.2013
Pomimo, że do świąt Wielkiej Nocy jest jeszcze trzy tygodnie, już w różnych punktach miasta, a szczególnie w dzielnicy Wolskiej i Staromiejskiej rozlegają się wybuchy petard. Na ul. Piekarskiej, nieznani sprawcy spowodowali wybuch już kilku petard. Przechodzący policjant zatrzymał Tadeusza Węgielewskiego (Piekarska 7), jako przypuszczalnego sprawcę  wybuchu. Podczas osobistej rewizji, przy chłopcu nie znaleziono jednak dowodów.
wykonanie: tworzenie stron www warszawa - wzt.pl