gra planszowa Retro Reporter

Najnowsze doniesienia

18.01.2013
Zwyczaj amerykańskich kin n nas jeszcze nie stosowany.

18.01.2013
Około godz. 5 nad ranem wydarzyła się katastrofa samochodowa przy moście Poniatowskiego od
strony Pragi.  Taksówka, podążająca w kierunku śródmieścia, jadąc zbyt szybko, zarzuciła w pewnej chwili na śliskiej jezdni i wpadła na
jadący z przeciwnej strony wóz.
18.01.2013
Z Warszawy donosi (Pm): Urząd prokuratorski prowadzi dochodzenia w sprawie pojedynku, jaki odbył się w lasku Bielańskim między urzędnikiem p. G. a inżynierem S.

18.01.2013

We środę w nocy na stacji kolejki grójeckiej ładowano z wagonów transport bydła. Z braku odpowiednich zagrodzeń wyrwał się na peron byk i rzucił w ul. Puławską, tratując w galopie napotkanych przechodniów. Na ulicy powstała panika. Byk pędził przed siebie aż znalazł się przed 16-tym komisariatem policji, skąd wybiegli zaalarmowani policjanci z karabinami w ręku. [...]

18.01.2013
Kasiarze warszawscy przypuścili na nowo ofensywę na kasy ogniotrwałe. W nocy z soboty na niedzielę rozpruto dwie kasy. W nocy zaś na poniedziałek rozpruto jeszcze jedną kasę w biurze tow. filmowego „Universal Pictures Corp.”w domu nr. 35 w Alejach Jerozolimskich. Włamywacze dostali się po dachu parterowego budynku.
...
18.01.2013
Dyrekcja tramwajów miejskich zarządziła przeszkolenie personelu konduktorskiego w kierunku grzecznego traktowania przez nich publiczności. W tym celu będą zorganizowane odpowiednie kursy, podczas których m.in. wyświetlany będzie odpowiedni film.
18.01.2013
Z Warszawy donosi: We środę popołudniu wydarzył się przy ul. Nowolipie 65 tragiczny wypadek. W wytwórni wody sodowej należącej do Hersza Kopera l. 35 (Nowolipie39) nastąpił wybuch miedzianego balonu, świeżo napełnionego wodą sodową. Dno balonu oderwane siłą wybuchu ugodziło w głowę Kopera. […] Na miejsce przybyła policja III komisariatu, która wytwórnię oraz mieszczącą się za przepierzeniem sodowiarnię opieczętowała do czasu przybycia komisji śledczej. Przy sposobności zaznaczyć należy, że w porze letniej co roku zdarzają się podobne wypadki, wynikające wskutek nieostrożności i niedbalstwa właścicieli wytwórni wody sodowej.
wykonanie: tworzenie stron www warszawa - wzt.pl