gra planszowa Retro Reporter

Rozrywka i kultura

26.01.2013
Dnia 30 b. m. pociągiem paryskim o godz. 6.20 rano wróciła do Warszawy z Afryki ekspedycja filmowa, w skład której wchodzili: Bodo, Brodzisz, Nora Ney, Waszyński, Conti, Marja Bogda i in. jak wiadomo, artyści ci bawili w Biskrze (Algier) przez kilka tygodni, nakręcając pierwszy egzotyczny dźwiękowiec Polski („Głos pustyni") według scenariusza Ossendowskiego. Podróż powrotna trwała około 2 tygodnie.
Ekspedycja przywiozła ze sobą kilkanaście tysięcy metrów zdjęć, nakręconych w pustyni. Dalsze prace nad realizacją „Głosu pustyni" i odbywać się będą w atelier.
26.01.2013
 Wśród licznych orkiestr, grających obecnie po podwórzach Warszawy, a liczących czasem do — 20 członków, zgranych zupełnie dobrze, znajdują sią coraz częściej prawdziwi artyści, których obecny kryzys i bark pracy zmusił do zejścia z dawnych wyżyn aż na podwórza miejskie. Jedną z takich orkiestr, nawiasem mówiąc, cieszącą sią dużem powodzeniem i dochodami, kieruje doskonały skrzypek wirtuoz, niegdyś członek orkiestry symfonicznej. Nie mając żadnych funduszów, ani emerytury, skrzypek zmuszony jest obecnie ten sposób zarabiać. Drugim faworytem zwolenników koncertów podwórzowych jest tenor, który kiedyś był śpiewakiem czołowym opery w Odessie i również teraz zbiedniał wskutek braku pracy.
18.01.2013
 Piękną uwerturą do tegorocznego sezonu towarzyskiego było pierwsze jesienne przyjęcie popołudniowe u małżonki ambasadora Francji pani Juljuszowej Laroche.
wykonanie: tworzenie stron www warszawa - wzt.pl