gra planszowa Retro Reporter

Zdrowie i higjena

24.01.2013
Liczne wypadki zachorowań na włośnicę, skłoniły władze  sanitarne i policyjne Warszawy do energicznej akcji przeciwko rozpanoszonemu ostatnio przemytowi do stolicy mięsa i wędlin z prowlncyj, gdzie ubój bydła odbywa się nielegalnie, a następnie transport produktów mięsnych odbywa się w warunkach antysanitarnych.
24.01.2013
została urządzona tytułem próby na Nowym Świecie. Spluwaczka urządzona jest w rynnie deszczowej w ten sposób, że każdy ma do niej łatwy dostęp. Pomalowana na czerwono, widoczna jest każdemu. Poza tem właściciel domu umieścił również koszyczek na śmiecie i urządził korytko dla pojenia psów
23.01.2013
Od dłuższego czasu trwają w stolicy zatargi na tle konkurencyjnem między dwoma lekarskieini pogotowiami: pogotowiem 555-55 i pogotowiem 875-75 oraz 800-00. Właścicielem pogotowia jest dr. Feliks Hłasko, pogotowia konkurencyjnego dr. Zygmunt Boczkowski. Walka konkurencyjna przybierała najrozmaitsze formy, używano w niej najróżnorodniejszych argumentów i środków. Wreszcie do sądu grodzkiego wpłynęło oskarżenie dr. Boczkowskiego przeciwko dr. Hłasko o kradzież blaszanych reklam, rozwieszonych w rozmaitych punktach miasta.
20.01.2013
(K)  Do władz warszawskich zwrócił sie pewien przedsiębiorca z prośba o udzielenie mu zezwolenia na otwarcie specjalnego zakłada kąpielowego zimą na Wiśle. Okazuje się bowiem, że coraz częściej ostatnio zjawiają się osoby, które kąpią sie w przerębli. Kąpiele te urządzane są bez kontroli władz.

20.01.2013
W sobotę zmarła najstarsza mieszkanka stolicy, 108-letnia Bajla Cytelmanowa, urodzona w Warszawie w roku 1825. Cytelmanowa miała dziewięcioro dzieci, z których żyje tylko najstarsza córka 87-letnla Chaja Halpernowa, przebywająca obecnie w Nowym Jorku.
wykonanie: tworzenie stron www warszawa - wzt.pl