gra planszowa Retro Reporter

Obyczaje

Dodano: 13.02.2013
Żródło: Ilustrowany Kurier Codzienny 14.08.1932 nr 224 s.11

Dziwna wędrówka trupa i benzyna na weksel.

Z Warszawy donosi (Pm): Do szpitala na Czystem przewieziono przed kilku dniami Nutę Szapsaja, dorożkarza ze Słonima, który został postrzelony. W szpitalu w Warszawie Szapsaj zmarł. Rodzina jego uzyskała od sędziego śledczego, i ze starostwa pozwolenie na przewiezienie zwłok do Słonima. Po przewiezieniu zwłok do Słonima zebrał się na cmentarzu olbrzymi tłum ludzi, celem wzięcia udziału w pogrzebie. Policja jednak nie pozwoliła na pogrzebanie zwłok, zarządzając odstawienie ich z powrotem do Warszawy. Wobec tego pod silną eskortą zwłoki załadowano
zpowrotem na samochód i ruszono do Warszawy. Po drodze jednak zabrakło do motoru benzyny. Ponieważ jadący obok zwłok szwagier zabitego Szlama Abusiewicz nie miał pieniędzy na benzynę, konwojujący policjanci zażądali od niego wystawienia weksla na benzynę. Abusiewicz odmówił. Wówczas jeden z policjantów wystawił weksel, za który otrzymał benzynę. Auto ruszyło w dalszą drogę.
Dziś nad ranem zwłoki przybyły do Warszawy. Przed rogatką oczekiwał na zwłoki większy oddział policji, pod osłoną której trupa przewieziono do prosektorium. Jaki będzie dalszy los zabitego, narazie niewiadomo. Dziś rano delegacja rabinatu warszawskiego zgłosiła się w tej sprawie z interwencją u prokuratora.
wykonanie: tworzenie stron www warszawa - wzt.pl