gra planszowa Retro Reporter

Zwierzęta i ludzie

Dodano: 14.06.2013
Żródło: Nowiny Codzienne 03.12.1933 nr 351 s.3

W niewoli kobiety

Król zwierząt w roli pieska

Wszyscy niewątpliwie pamiętają niezwykłe dzieje lwa „Arymana", hodowanego przez p. Szatkowską w jej mieszkaniu przy ul. Nowy Świat, następnie w wilii w Milanówku.
„Aryman" został nabyty przez p.Szatkowską w warszawskim Ogrodzie Zoologicznym. Był to  podówczas małe lwiątko. P. Szadkowska trzymała je w swojem mieszkaniu. Kiedy lwiątko zamieniło się w dużego lwa, sąsiedzi p. Szatkowskiej zwrócili się do władz z prośbą, by zarządziły usunięcie lwa do Ogrodu Zoologicznego. P. Szatkowska oparła się temu żądaniu kategorycznie, nie chce rozstać się ze swoim wychowankiem.

Po pewnym czasie wyjechała wraz z nim do willi swojej w Milanówku, gdzie wybudowała specjalną klatkę dla swego ulubieńca. Skolei mieszkańcy Milanówka zaczęli zasypywać władze prośbami o usunięcie lwa, który stał się postrachem całego osiedla.

Pewnego dnia rozniosła się w  Milanówku wieść, że „Aryman" zdechł. Mieszkańcy odetchnęli swobodnie. Tymczasem p. Szatkowska kupiła sobie znowu lwa w wędrownym cyrku. Milanówek w dalszym ciągu trochę się pyszni i trochę boi.

Zobacz więcej na ten temat


wykonanie: tworzenie stron www warszawa - wzt.pl