gra planszowa Retro Reporter

Zwierzęta i ludzie

02.11.2013
W domu nr. 17 przy ul. Krochmalnej zamieszkuje lokator, niejaki Anatol B., ktćry kocha się w ptakach. Hoduje kurczaki na balkonie, ma kilka kanarków, kosa i srokę. Ostatnio nabył okazyjnie papugę rasy „ara", która posiada wyjątkowe zdolności powtarzania ludzkich dźwięków.

Gdy się czasy pogorszyły i do mieszkania p. Anatola dość często zaczęli zaglądać komornicy i egzekutorzy, postanowił upośledzony obywatel wyuczyć papugę przeróżnych mocnych wyrażeń. Uszy puchną, gdy się słyszy jak ta papuga klnie. Od rana do wieczora wystawiona w  efektownej klatce na otwartem oknie  wypełnia podwórze stekiem wyzwisk, godnych pióra pornografa.
Długo cierpieli lokatorzy. Liczyli na to, że się papudze znudzi, że w końcu „stuli dziób"
Ależ gdzie tam!
14.06.2013
Król zwierząt w roli pieska
Wszyscy niewątpliwie pamiętają niezwykłe dzieje lwa „Arymana", hodowanego przez p. Szatkowską w jej mieszkaniu przy ul. Nowy Świat, następnie w wilii w Milanówku.
„Aryman" został nabyty przez p.Szatkowską w warszawskim Ogrodzie Zoologicznym. Był to  podówczas małe lwiątko. P. Szadkowska trzymała je w swojem mieszkaniu. Kiedy lwiątko zamieniło się w dużego lwa, sąsiedzi p. Szatkowskiej zwrócili się do władz z prośbą, by zarządziły usunięcie lwa do Ogrodu Zoologicznego. P. Szatkowska oparła się temu żądaniu kategorycznie, nie chce rozstać się ze swoim wychowankiem.
24.04.2013
Jan Kiepura w wolnych od zajęć chwilach, spędza wywczasy letnie w swej willi pod Zakopanem. Prowadzi tam niewielkie, lecz wzorowe gospodarstwo, posiłkując się podręcznikami. Wszak niekażdy jest od urodzenia rolnikiem. Pewnego razu znakomity śpiewak sprowadził ze Szwajcarji inkubator na 90 jaj. Jednakże w drodze aparat uległ uszkodzeniu. Zmartwiło to Kiepurę, bowiem ma wrodzony pociąg do ptasząt.

Wtedy to zgłosił się do willi pewien góral i oświadczył, że za niewielką oplata podejmie się wysiedzieć owe jaja. Po krótkim targu doszło do zgody. Jaja umieszczono w komórce, gazda  zasiadł, pykając z fajeczki. 
14.02.2013
Na ul. Leszno w Warszawie, pokąsał wściekły pies psa prowadzonego przez jednego z przechodniów, któremu rozerwał spodnie, poczem pogryzł 16-letniego Leona Kechtszajda. Przy zbiegu ulic Rymarskiej i Przejazd posterunkowi zabili psa 6-ma strzałami rewolwerowemi. Rechtszajda umieszczono na obserwaoji w zakładzie Pasteurowskim. Prócz tego pokąsały wściekłe psy inne trzy osoby, którym udzieliło pomocy ambulatorium pogotowia.   
26.01.2013
Mieszkańcy ul. Czerniakowskiej zaalarmowani zostali ukazaniem się w ogromnej ilości muszki podobnej do komara. Muszka obsiadała wszystkie fasady domów oraz zabudowania zewnętrzne na tej ulicy od nr. 71 do 111. po obudwu stronach jezdni, do tego stopnia, że zjawisko to może być porównane pod tym względem tylko z najazdem szarańczy.
20.01.2013
Znakomity konstruktor samolotów „R. W. D.“ inż. Drzewiecki miał zajście, wiążące sie z pewną przygodą tragicznie zmarłego inż. ś. p. Wigury. Ś. p. inż. Wigura przywiózł swego czasu egzotycznego kaczora. Kaczorowi ucięto skrzydła, a następnie kaczor paradował po warsztatach lotnistwa, stając się ulubieńcem pracowników. Pewnego dnia kaczor w tajemniczy sposób zaginął.
18.01.2013

We środę w nocy na stacji kolejki grójeckiej ładowano z wagonów transport bydła. Z braku odpowiednich zagrodzeń wyrwał się na peron byk i rzucił w ul. Puławską, tratując w galopie napotkanych przechodniów. Na ulicy powstała panika. Byk pędził przed siebie aż znalazł się przed 16-tym komisariatem policji, skąd wybiegli zaalarmowani policjanci z karabinami w ręku. [...]

wykonanie: tworzenie stron www warszawa - wzt.pl