gra planszowa Retro Reporter

O projekcie

Jak wielu innych także i my (czyli nasz 3-osobowy zespół) ulegliśmy fascynacji Polską międzywojenną, a szczególnie, z racji miejsca zamieszkania, jej stołecznym wydaniem. Oczywiście mamy świadomość, że nie jesteśmy pionierami "gatunku". Niektóre serwisy zajmują się tą tematyką niemal od zarania internetu, ale nie oznacza to przecież, że nie ma już nic do dodania.

Naszym poletkiem będzie prasa - a raczej życie codzienne, odbijające się w prasowych doniesieniach. Nie będzie  tu naukowych analiz z dziedziny wielkiej polityki, gospodarki czy kultury, zamiast tego przyjrzymy się ludziom, ulicy, codziennym sprawom ówczesnych Polaków - tych z dołu, środka i góry drabiny społecznej. Nie uciekamy też od spraw niezbyt chlubnych, za to często ciekawych, opisanych barwnym językiem bulwarówek - będzie zatem prucie kas, zbrodnie namiętności, a nawet pospolite mordobicia. W miarę możliwości postaramy się uatrakcyjnić materiał prasowy o fotografie czy filmy nawiązujące do omawianych wydarzeń, a oprócz tego zlokalizować je na mapie.

W najbliższej przyszłości powstanie wersja mobilna serwisu, będąca swoistym prasowym przewodnikiem po przedwojennej Warszawie. Ufamy, że szanowny czytelnik doceni informację otrzymaną w czasie niedzielnego spaceru, że stoi się w miejscu, w którym grasowali doliniarze albo urządzono potajemny dom schadzek.

 wykonanie: tworzenie stron www warszawa - wzt.pl