gra planszowa Retro Reporter

Zwierzęta i ludzie

04.09.2013
04.09.2013
03.09.2013
15.04.2013
Wczoraj w atelier dźwiękowem, w czasie zdjęć filmu czechosłowacko- polskiego „Dwanaście krzeseł - zdarzył się wypadek, który omal że nie zakończył się  tragicznie. W zdjęciach tych wzięła udział Viola, niedźwiedzica brunatna z ogrodu zoologicznego.  Przywieziono ją w klatce do atelier o 3 rano. Tymczasem zdjęcia zaczęły się dopiero o godz. 3-ej pp. Niedźwiedzica, oślepiona  światłem jupiterów i zdenerwowana kilkugodzinnem oczekiwaniem, rzuciła się na pogromcę, Duńczyka,
p. Christiana Bjansa i ugryzła go w dłoń. Natychmiast pośpieszono mu z pomocą. Dzielny pogromca pozostał w atelier do końca zdjęć. Bohatersko zachował się Adolf Dymsza, którego niedźwiedzica uderzyła łapą po ramieniu. Po zdjęciach, zupełnie już uspokojona Viola powędrowała do „do mu" taksówką, budząc sensację wśród przechodniów.
27.03.2013
Co tydzień w hali Mirowskiej odbywa się polowanie na szczury. Czwórka foxterierów dusi dziennie od 100 do 150 szkodników. 
26.03.2013
We środę w nocy na stacji kolejki grójeckiej ładowano z wagonów transport bydła. Z braku odpowiednich zagrodzeń wyrwał się na peron byk i rzucił w ul. Puławską, tratując w galopie napotkanych przechodniów. Na ulicy powstała panika. Byk pędził przed siebie aż znalazł się przed 16-tym komisariatem policji, skąd wybiegli zaalarmowani policjanci z karabinami w ręku.  Widząc zagrodzoną drogę, byk zawrócił w kierunku placu Unji Lubelskiej; znajdujący się przod. Malarowski, kilkoma celnymi strzałami zabił byka.
wykonanie: tworzenie stron www warszawa - wzt.pl