gra planszowa Retro Reporter

Rozrywka, kultura, sztuka

03.09.2013
17.04.2013
Walka, jaką stoczyli Grabowski i Sztekker przyniosła niemiły zawód publiczności, która właśnie od tego spotkania oczekiwała dużo ciekawych i efektownych momentów. Tymczasem działo się zupełnie coś innego. Zapaśnicy już od samego początku zaczynają brutalizować. W drugiej rundzie  Grabowskiemu udaje się założyć nelsona, jednak Sztekker wyrywa się. Ponosi go więc temperament, zaczyna bić Grabowskiego, który ani przez chwilę nic pozostaje mu dłużny. Od czasu do czasu walka toczy się poza dywanem, a także i na bandzie. Trzy rundy nie przyniosły rezultatu.

Poraz pierwszy też gwizdano na Sztekkera — i słusznie. Prawdziwą rozkosz sprawiła decydująca walka Bielewicza z Kwarjanim. Tu było widać, że o zwycięstwie decydować będzie prawdziwa zręczność i przewaga, a nic podstępne pakowanie palców do oczu lub kopanie.
03.04.2013
Zabawa i bon ton na Muranowie
Wiadomo jest, że święta należy spędzać jaknajlepiej i najweselej.  Wskutek tego w ciągu dni  świątecznych od samego rana chadzało się w strojach co najpiękniejszych i najbardziej reprezentacyjnych. W garniturach nowiuśkich, w granatowych, albo i w beżowych sportowych, w kapeluszach sztywnych, w  czapkach sportowych, bucikach żółtych, albo i lakierach, faktycznie autentycznych. A propos strojów  damskich można li tylko dodać, że  olśniewały jeszcze bardziej niż męskie. Suknie długie i balowe od samego
poranka, do tego pantofelki lakierowe, albo i atłasowe i płaszcze jasne wiosenne.

27.03.2013
Na stadjonie Legji zgromadzili się wczoraj wielbiciele Ursusa Piątkowskiego, który zasłynął  jako jedyny toreador Rzeczypospolitej Polskiej. Zapowiedziana walka z bykiem trwała 11 minut, szanse wahały się kilkakrotnie. Jak twierdzą znawcy, byk był w doskonałej formie i liczył na sukces. Jednakże Ursus Piątkowski, zastosowawszy chwyt w stylu „Quo Vadis", przekręcił mu łeb, powalił go na obie łopatki i trzymał tak długo, póki jury nie orzekło, że jest zwycięzcą.  Zawstydzony byk, podkuliwszy ogon, uciekł do obory. 

Następnie p. Piątkowski położył się brzuchem do ziemi, pozwolił nakryć się deskami i jeździć po sobie samochodem, w którym siedziało 10 osób. Z próby tej wszyscy wyszli cało.
26.03.2013
Ożyły przy kierbedziowskim moście, po praskiej stronie, martwo i cicho stojące dziwaczne błękitno - żółte rusztowania, zadudniły po nich w warjackim przelocie kolorowe wagoniki kolejki wiozącej ludzi w pełną przygód i emocji podróż bez celu, zafurkotały w powietrzu i rozbujały się na linach foteliki karuzel, zabrzęczała orkiestra.  Luna - park ożył.  Ożył jako „100 pociech".
[...]
clou tych wszystkich  rozrywek stanowi górska kolejka. Kandydatów mnóstwo. Chęć użycia wrażeń łączy się z obawą.
Używające już przejażdżki damy pokrzykują cieniutko a głośno.
— Panno Michciu, pojedziem.
— Ale panna Michcia oświadcza, że za nic, bo się boi.
— A ja z panną Łodzią jeździłem i nic się nie bojała, — rzuca ważki  
argument kawaler. To działa przekonywująco. 
26.03.2013
Na iście kryzysowy pomysł wpadł zespół dramatyczny grający w teatrze na Pradze, przy ul. Zamoyskiego 20, sensacyjną sztukę „Proces Mary Duglan".

Mianowicie od poniedziałku 3 lipca zapowiedziano tam, iż tytułem tygodniowej próby przyjmowane będą zamiast opłaty w gotówce za bilety wstępu, artykuły spożywcze, a zatem chleb, masło, mleko, cukier, jaja, ciasto, mięso, jarzyny itd. [...]

W teatrze tym będzie można słyszeć przy kasie dość osobliwe rozmowy. Jak np.:
— Całe prosię — proszę o lożę.

Pożądana byłaby oczywiście pewna rozmaitość w dostawie tych artykułów, bo inaczej mogłoby się zdarzyć, że zespół teatru musiałby się żywić przez cały dzień np. samą musztardą lub szpinakiem.
26.03.2013
Przedsezonowy ruch teatralny jest w tym roku silniejszy w Warszawie niż kiedykolwiek... . Przedewszystkiem powstaje taka ilość teatrów, że jeżeli tak dalej pójdzie — to co druga ulica gotowa mieć własny teatr. W niektórych gmachach jak np. na ulicy Karowej lub na Placu Teatralnym nawet po dwa teatry w jednym budynku... Kto do tych wszystkich teatrów będzie chodził — za płatnym biletem oczywiście, bo kartkowiczów nigdy nie zabraknie — Bóg raczy wiedzieć...

Pomiędzy naczelnemi teatrami rewjowymi odbywa się rodzaj wyścigu na plakaty reklamowe. Tu Zula Pogorzelska — zaprasza wszystkich... tam Nora Ney, z jednego plakatu Bodo śmieje się do publiczności całem bogactwem swego uzębienia, a zaraz obok Lopek-Krukowski obwieszcza swój udział w programie konkurencyjnym...
wykonanie: tworzenie stron www warszawa - wzt.pl