gra planszowa Retro Reporter

Sport

02.09.2013
08.04.2013
Wczorajsze wyścigi kolarskie na Dynasach były naogół imprezą udaną. Nie zawiodła pogoda, nie zawiodła publiczność, która przybyła licznie, ale zawiodły trochę motory, żywo przypominające „samowarki"  wilanowskie. Wyścigi z prowadzeniem motorów, które mogły w dużej mierze ożywić program zawodów, nie udały się. 

Michalak i Targoński pracowali jak zwykle niezmordowanie. Próbowali oni znowu pobić własny rekord polski na 1000 m. na tandemach, ale podobnie jak w zeszłą środę, bez powodzenia...

Wyścigi z prowadzeniem motorów zgromadziły na starcie trzech kolarzy: Oleckiego, Feigego i Bryszkego. Na 5 km. najlepszy czas miał Feige - 4:32, 2) Olecki 4:44.
06.04.2013
W niedzielę urządzone zostały w Warszawie o jednej godzinie, lecz w różnych salach dwie konkurencyjne imprezy bokserskie, świadczące, że kluby Makabi i Skoda bynajmniej nie żyją ze sobą w zgodzie. Publiczność warszawska wytrzymała jednak te konkurencje, gdyż tak w Coloseum na meczu Warta—Skoda, jak i w cyrku na meczu Cuiavia — Reprezentacja Związku Makabi wszystkie niemal miejsca były wysprzedane.

Oba mecze zakończyły się zwycięstwami drużyn gości, t. j. Warty i Cuiavii i to w identycznym stopniu 10:6. Pod względem sportowym zawody Warta — Skoda stały na wyższym poziomie, choć również na sali w cyrku nie brak było emocyj.
[...]
Mecz miał przebieg dosyć burzliwy i przypomniał znane wypadki z ubiegłego sezonu, gdzie podczas finału o drużynowe mistrzostwo Polski Warta — Skoda doszło do przerwania meczu, wskutek obrzucenia ringu przez galerje kartoflami. Tym razem było nieco spokojniej, ale chwilami nastrój widowni był wyraźnie wrogi w stosunku do drużyny poznańskiej oraz sędziego p. Świdnickiego.
29.03.2013
Niedawno donosiliśmy o awanturniczych zajściach na boisku warszawskiej Skry na meczu z Gwiazdą. [...] Oba te kluby — jak wiadomo — rywalizują o pierwsze miejsce w walkach o mistrzostwo Warszawy w klasie A, to też spodziewano się gry zaciętej. To, co jednak zaszło, przeszło wszelkie oczekiwania.
[...]
Na przerwie meczu kierownictwo Gwiazdy zawezwało telefonicznie pluton policyjny a tymczasem w szatni rozegrała się scena, jakiej jeszcze w polskim sporcie zdaje się nie było. Oto na zapytanie sędziego, czy porządkowi Skry, [...], gwarantują spokój na boisku i trybunach, p. Muszkat otrzymał odpowiedź, że żywy nie wyjdzie, jeśli Gwiazda wygra. Przy tej okazji dobyto noży, a jeden z pp. „porządkowych" położył wymownym ruchem rewolwer na stole.
[...]
Gwiazda zdobyła jedną jeszcze bramkę i prowadziła 2:0, nie zdołała jednak zwycięstwa utrzymać, gdyż Skra przy stałych wrzaskach widowni wyrównała, osiągając drugą bramkę przez wepchnięcie bramkarza siłą do bramki.
25.03.2013
Dziś odbędą się w Warszawie finałowe decydujące mecze o mistrzostwo hokejowe okręgu. Największe zainteresowanie wywołuje mecz Legja — Polonia, który odbędzie się na torze Polonii o godz. 11-ej rano. Mecz ten zadecyduje, która z tych drużyn bronić będzie tytułu mistrza Warszawy na mistrzostwach Polski w Krynicy. Drugi mecz Skra—Warszawianka, który się odbędzie na  torze Warszawianki o godz. 11-ej, ma również charakter decydujący.  Zwycięzca zdobędzie tytuł mistrza Warszawy klasy B i walczyć będzie o wejście do klasy A. 
25.03.2013
Dziś, we środę, 20 b. m., o godz. 19.30, na pięknym torze lodowym Warszawianki, odbędzie się  towarzyskie spotkanie hokejowe Warszawianka — Skra, Warszawianka wystąpi w swoim najsilniejszym składzie. W bramce grać będzie świeżo pozyskany z AZS warszawskiego Sznajder, a w ataku Michalski, który przeszedł do Warszawianki z Krynickiego Tow. Hokejowego.
Mecz odbędzie się przy świetle elektrycznem.
14.02.2013
Jako główną przyczynę niedostatecznego rozwoju piłki wodnej w Polsce wskazuje się stale wadliwość starego systemu rozgrywek o mistrzostwo Polski. Lekarstwem ma być system ligowy. Lekarstwo to jest dobre, ale samo nie wystarczy, jeżeli kluby nie zmienią metod treningu, a ściślej mówiąc, jeżeli wogóle zastosują jakąkolwiek metodę.
wykonanie: tworzenie stron www warszawa - wzt.pl