gra planszowa Retro Reporter

Sport

Dodano: 06.04.2013

Dwie wielkie imprezy bokserskie w Warszawie.

Warszawa, 3 marca (A. Sz.) W niedzielę urządzone zostały w Warszawie o jednej godzinie, lecz w różnych salach dwie konureneyjne imprezy bokserskie, świadczące, że kluby Makabi i Skoda bynajmniej nie żyją ze sobą w zgodzie. Publiczność warszawska wytrzymała jednak te konkurencje, gdyż tak w Coloseum na meczu Warta—Skoda, jak i w cyrku na meczu Cuiavia — Reprezentacja Związku Makabi wszystkie niemal miejsca były wysprzedane.

Oba mecze zakończyły się zwycięstwami drużyn gości, t. j. Warty i Cuiavii i to w identycznym stopniu 10:6. Pod względem sportowym zawody Warta — Skoda stały na wyższym poziomie, choć również na sali w cyrku nie brak było emocyj.
[...]
Mecz miał przebieg dosyć burzliwy i przypomniał znane wypadki z ubiegłego sezonu, gdzie podczas finału o drużynowe mistrzostwo Polski Warta — Skoda doszło do przerwania meczu, wskutek obrzucenia ringu przez galerje kartoflami. Tym razem było nieco spokojniej, ale chwilami nastrój widowni był wyraźnie wrogi w stosunku do drużyny poznańskiej oraz sędziego p. Świdnickiego.


wykonanie: tworzenie stron www warszawa - wzt.pl