gra planszowa Retro Reporter

Gospodarka

18.08.2013
W ubiegłą niedzielę został zakończony Konkurs Samochodów Reklamowych, w którym udział brały wozy wszystkich  większych przedsiębiorstw przemysłowych i handlowych, posiadających własny tabor  samochodowy.
Sąd Konkursowy, złożony z wybitnych fachowców, zarówno ze sfer kupieckich jak i automobil., jednogłośnie przyznał pierwszą nagrodę w postaci patery patynowanej, ręcznie kutej w miedzi, furgonowi  reklamowemu Pierwszej Warszawskiej Palarni Kawy, Cykorii i Surogat. Kawy „Pluton" T. i M. Tarasiewiczów.

Nagrodzony samochód wchodzi w skład taboru fabrycznego „Pluton". Wszystkie wozy mają Jednolicie wykonana nadwozia, przy czym na specjalne podkreślenie zasługują estetyczna i nader prostymi środkami osiągnięte podkreślenie rodzaju przewożonych towarów.
17.08.2013
Konni dorożkarze — czyli tak zwani w warszawskiej gwarze ulicznej „sałaciarze“ - triumfują w stolicy, robiąc poważną konkurencję samochodowym taksówkom.
Niedawno mówiło sie w Warszawie o dorożce konnej - jako o przeżytku, a „dryndziarza“ określało sie jako typ wymierający... Tymczasem dzieje sie coś wręcz przeciwnego i niespodziewanego. Liczba dorożek konnych warszawskich nietylko nie zmniejsza się ale nawet ostatnio wydatnie wzrosła. Dorożki, cieszą sie dużym popytem...
Niewątpliwie w pewnym stopniu wpływa na to fakt ustalenia taryfy za kurs — choćby najdalszy - na 1 złotego... Przedewszystkiem zaś cudzoziemcy przybywający obecnie licznie do War szawy - uważają dorożki za oryginalny egzotyzm i chetnie niemi jeżdżą...
wykonanie: tworzenie stron www warszawa - wzt.pl