gra planszowa Retro Reporter

Piłka nożna

08.03.2013
Zawody odbywały się w atmosferze bardzo gorącej. Publiczność, zdopingowana ostatniemi pogłoskami prasowemi na temat umówionego rzekomo rezultatu na korzyść Polonji, odnosiła się do zawodów bardzo nieufnie i w każdem posunięciu niemal dopatrywała się „bujdy". Często dały się słyszeć rozmaite okrzyki, nielicujące z amatorskim sportem.
06.03.2013
Zawody zaliczyć należy do ciekawych ze względu na dużą ruchliwość, jaką zauważyliśmy zwłaszcza u walczącej o wielką stawkę Polonji, ale pod względem technicznym mecz nie stał bynajmniej na wyżynie piłkarskiej. Brakowało celowości w podaniach, dobrego ustawiania się, gracze ustawicznie ścigali się z piłką, o wypracowanych pozycjach podbramkowych trudno mówić. 
14.02.2013
Na ostatniem zebraniu wydziału Gier i Dyscypliny warszawskiego O. Z. P. N. rozpatrywano sprawę meczu piłkarskiego Skra-Gwiazda 2:2, podczas którego doszło do szeregu przykrych incydentów. Wydział postanowił mecz ten zweryfikować
jako „walkower” na korzyść Gwiazdy, wobec czego ostateczna tabela jest następująca:

1) Gwiazda 21 punktów, mistrz Warszawy,
2) Skoda 19 pkt.,
3) Skra 12 pkt.,
4) A. Z. S. 16 pkt.,
5) Marymont 10 pkt.,
6) Makkabi 8 pkt.,
7) Znicz 8 pkt.,
8) Świt 7 . pkt.
29.01.2013
Zawody rozegrane zostały na stadjonie Legji przy 30-stopniowym upale i zakończyły się niespodzianką pierwszej wody nietylko co do wyniku, ale i co do przebiegu gry.  Drużyna Warszawianki bowiem w drugiej połowie była zespołem nietylko równorzędnym, ale szybkimi, choć niestylowemi atakami zagrażała często bramce przeciwnika. Drużyna zwycięzców grała tym razem niezwykle ambitnie i znacznie lepiej, niż na poprzednich meczach, chociaż daleko im było do ideału. Legja stanowiła zespół daleko więcej stylowy i kombinacyjnie wyżej postawiona, ale napad jej tym razem gorzej, niż zwykle dysponowany nie zdołał stworzyć szeregu ciekawszych i groźniejszych pozycyj  podbramkowych, tak jak to bywało na dotychczasowych tegorocznych meczach.
27.01.2013
Mecz rozegrany został na boisku Polonji wśród gorącej atmosfery ze strony widzów, ale sam nie przedstawiał ciekawego widowiska. Drużyna Legji górowała we wszystkich fazach meczu zupełnie wyraźnie i wygrała zasłużenie.
Zwycięzcy przewyższali Polonję przedewszystkiem pomysłowością kombinacyj, ustawiania się, celności podania i kontroli nad piłką. Polonja była zespołem chaotycznym i jedynie chwilami zdobywała się na ciekawszą akcję, podczas, gdy Legja przez cały czas pracowała wydatnie i dokładnie. Mimo wszystko jednak zawody nie były ciekawe, gdyż nie obfitowały w emocjonujące momenty podbramkowe. Polonja nie strzelała bowiem niemal wcale, a Legja wykorzystała większość swoich pozycyj podbramkowych.
wykonanie: tworzenie stron www warszawa - wzt.pl