gra planszowa Retro Reporter

Sprawy metafizyczne

Dodano: 14.02.2013

Zgon przywódcy bluźnierczej sekty satanistów.

2 Warszawy donosi (Pr): W Warszawie zmarł niejaki Czesław Czyński, którego osoba głośną była przed dwoma laty w związku z ujawnieniem działalności satanistów na terenie Warszawy.
Czyńskiemu zarzucano, że stał na czele występnej, blużnierczej organizacji, a śledztwo dostarczyło wówczas wiele obciążających materiałów. Wiadomem było poza tem powszechnie, że Czyński był oficjalnym przedstawicielem centrali sekty Martynistow na Polskę. Sekta ta  należała do najbardziej blużnierczej sekty religijnej i łączyła kult Boga i Chrystusa z kultem szatana. Na stanowisko to mianowany został Czyński jeszcze przed laty przez swego mistrza francuskiego, głośnego Papiusa.
Ostatnio popadł Czyński w rozdźwięk z centralą sekty w Leodjum, przedewszystkiem zaś z nowomianowaną głową kośła Martynistów, wyklętym przez Kościół, ks. Brijo. Czyński wzywany był do Leodjum celem wytłumaczenia sie ze swej działalności, wezwania tego jednak nie usłuchał i pozostał w Warszawie. Wówczas wodzem sekty omawianej na Polskę mianował ks. Brijo inną osobę, której nazwisko nie jest znane.
Zaznaczyć należy, że Czyński przez dłuższy czas przebywał na dworze carskim i urządzał liczne seanse z cesarzową. Posiadał on wielkie zdolności hypnotyczne. Ostatni rok życia Czyński nie opuszczał pokoju i do nikogo nie odzywał sie ani słowem, oświadczając tylko, że w skupieniu ducha musi się przygotować do śmierci.
Powszechną uwagę mieszkańców domu, gdzie Czyński mieszkał, zwracała  kartka, wywieszona na drzwiach jego mieszkania z napisem: „„Milcząc, modlę się“.
wykonanie: tworzenie stron www warszawa - wzt.pl