gra planszowa Retro Reporter

Inne

06.03.2013
Akademicy z Obozu Wielkiej Polski zwołali więc protestacyjny przeciwko czesnemu. Ponieważ wiec był niedozwolony przez rektora, na dziedzińcu placu hr. Raczyńskich, znajdującym sie nawprost gmachu uniwersytetu, ustawił sie oddział policji. Akademicy w ostatniej chwili wiec odwołali i nie zebrali się. Należy dodać, że wiec ten był zwołany w związku z wiecem, jaki odbywał się we wtorek około północy na kolonji akademickiej na Grójeckiej.
14.02.2013
Jako główną przyczynę niedostatecznego rozwoju piłki wodnej w Polsce wskazuje się stale wadliwość starego systemu rozgrywek o mistrzostwo Polski. Lekarstwem ma być system ligowy. Lekarstwo to jest dobre, ale samo nie wystarczy, jeżeli kluby nie zmienią metod treningu, a ściślej mówiąc, jeżeli wogóle zastosują jakąkolwiek metodę.
13.02.2013
W dobie kanikularnej, gdy repertuar teatralny zdradza jakby powszechną omdlałość, oceniamy dopiero, jakim skarbem są dla teatrzyków rewjowych girlsy, owe girlsy, których amerykańskiego „wynalazcę" uczciły niedawno dzienniki obszernemi nekrologami. Lato czy zima, mróz, deszcz czy upał, te miłe dziewczątka zawsze są jednakie; nigdy nie zmęczone, nigdy nie zachrypnięte, nigdy nie rozkapryszone, z niezmiennie jasnym uśmiechem przylepionym do twarzy, wymachują rytmicznie zgrabnemi nóżkami.
24.01.2013
W niezwykły zuchwały sposób dokonano w nocy z wtorku na środę kradzieży w magazynach kolejowych przy ul. Towarowej 1. We wtorek popołudniu do magazynów kolejowych zgłosił się jakiś nieznany osobnik, który złożył na składzie dwie duże skrzynie drewniane. Skrzynie te posiadały adres nadawcy i odbiorcy, skierowane zaś były do Łodzi.
24.01.2013
Jak wiadomo, w ub. r bawiła w Polsce grupa cyklistów Żyd. Rob. Klubu Sport. "Hapoel" z Palestyny, która odbyła drogę z Palestyny do Polski lądem. Tutejszy bratni klub sport. „Hapoel’’ postanowił rewizytować Palestyńczyków przez wysłanie grupy cyklistów na rowerach również z Polski do Palestyny lądem, co jest pierwszem wydarzeniem w dziejach polskiego ruchu sportowego. Warto zaznaczyć, że wraz z krajowemi rowerami, cały wzorowy sprzęt i inwentarz jadących składa się wyłącznie z wyrobów krajowych. Ostateczny termin wyjazdu wyznaczony został na dzień 6 maja br.
24.01.2013
została urządzona tytułem próby na Nowym Świecie. Spluwaczka urządzona jest w rynnie deszczowej w ten sposób, że każdy ma do niej łatwy dostęp. Pomalowana na czerwono, widoczna jest każdemu. Poza tem właściciel domu umieścił również koszyczek na śmiecie i urządził korytko dla pojenia psów
24.01.2013
Obie drużyny w wiosennej formie. Początkowo biegano dużo póki starczyło sił, po przerwie kto nie mógł, statystował i wówczas doszli do głosu technicy. Poziom gry był wówczas nieco wyższy, nie mniej jednak wysyłano w pole olbrzymi procent piłek bez gaszenia. Kiksowano dużo (zwłaszcza obrońcy Warty), czemu jednak winno częściowo nierówne boisko i zbyt lekka piłka. Sędzia p. Gumplowicz starał się jak mógł o łaski publiczności, lecz nie umiał.

23.01.2013
Do sklepu kolonjalnego przy ul. Czerniakowskiej 191 wtargnęło 6 osobników, którzy z okrzykiem „konfiskujemy towary" zabrali 4 worki kaszy i rzucili się do ucieczki. Worki były jednak popękane i po drodze kasza rozsypała się, tym sposobem złodzieje pozostawili dokładne ślady, po których policja dotarła do ich kryjówki.  
Okazało się, że [...] wszyscy oni byli uczniami utworzonej na Powiślu „szkoły złodziejskiej"!?! i jeden z „profesorów" rozpoczął z nimi zajęcia „praktyczne". Wszystkich złodziejów wraz z „profesorrem“ osadzono w więzieniu.
23.01.2013
Od dłuższego czasu trwają w stolicy zatargi na tle konkurencyjnem między dwoma lekarskieini pogotowiami: pogotowiem 555-55 i pogotowiem 875-75 oraz 800-00. Właścicielem pogotowia jest dr. Feliks Hłasko, pogotowia konkurencyjnego dr. Zygmunt Boczkowski. Walka konkurencyjna przybierała najrozmaitsze formy, używano w niej najróżnorodniejszych argumentów i środków. Wreszcie do sądu grodzkiego wpłynęło oskarżenie dr. Boczkowskiego przeciwko dr. Hłasko o kradzież blaszanych reklam, rozwieszonych w rozmaitych punktach miasta.
wykonanie: tworzenie stron www warszawa - wzt.pl