gra planszowa Retro Reporter

Sport

Dodano: 21.01.2013
Żródło: Ilustrowany Kurier Codzienny 06.09.1935 nr 247 s. 12

Przed zawodami balonowemi w Warszawie.

Z Warszawy donosi (Mt): Loty treningowe polskich załóg balonowych zostały już ukończone. Sprząt jest już całkowicie przygotowany do zawodów i gotów do odbycia lotów.
Jak to już donosiliśmy, sprzęt balonowy jest ten sam, co w ub. roku. Prócz balonów ekipy polskiej, znajdują sie już w Warszawie balon szwajcarski „Zurich III , belgijski „Belgica" i holenderski „Toruń". Balon „Zurich III" pozostawiła w Warszawie w ub. roku po zakończonych zawodach, ekipa szwajcarska. Na „Belgice“ przyleciał niedawno do Polski, odbywając lot treningowy, znany pilot, wielokrotny zwycięzca w międzynarodowych zawodach o puhar im.
Gordon Bennetta, kpt. Demnyeter. Do dnia 7 bm., t. j. do soboty, oczekują w Warszawie przesłania reszty balonów ekip zagranicznych.

Pisząc o programie startu tegorocznych zawodów balonowych, donosiliśmy, że jednym z punktów wielkiej imprezy lotniczej będzie t. zw. „jumping". Polega to na skokach powietrznych przy pomocy niewielkich baloników, przytwierdzonych do ramion. Balon równoważy ciężar ciała zawodnika i lekkie odbicie sie nogami od ziemi wystarczy, ażeby wznieść sie w powietrze. W czasie treningów, jakie codziennie odbywają sie na Polu Mokotowskiem, kilkakrotnie już udawały sie skoki na wysokość 100 metrów, a nawet wyżej.




wykonanie: tworzenie stron www warszawa - wzt.pl