gra planszowa Retro Reporter

Moda

Dodano: 29.01.2013
Żródło: Ilustrowany Kurier Codzienny 30.05.1932 nr 148 s.12

Ciekawostki z Hollywoodu

Przybyła do Warszawy Janina Smolińska. Pamiętamy wszyscy pierwszą „miss Polonję“, jej sukces w Paryżu, trzy lata
występów w Folies Beregeres, wyjazd do Ameryki i karjerę gwiazdy filmowej. Czytelnicy nasi niejednokrotnie czytali na łamach ,,I. K. C.“ korespondencję tej artystki.

Obecnie p. Smolińska przybyła do Europy i odwiedziła po kilku latach nieobecności Polskę. Zabawi tu około roku, w
międzyczasie nakręci prawdopodobnie film dla Ameryki, poczem wróci do Stanów Zjednoczonych.
Z gwiazda filmową, która jest jednocześnie dziennikarką, najlepiej mówić o ostatnich plotkach i nowościach stolicy filmu.

—    O olimpjadzie w Los Angeles nie będę już mówiła, jakkolwiek duże zainteresowanie wywołała ona w Hollywood...
—    ...czy i artyści filmowi będą brali w niej udział, przecież tam tylu dobrych sportowców!
—    Nie! Ale mówi się dużo o tem święcie sportu. Zawsze wniesie ono dużo ożywienia do dość spokojnego życia filmowego. O gwiazdach i gwiazdorach tyle już się pisało i wciąż się pisze, że nie warto powtarzać. Chciałabym tylko zaznaczać, że to wszystko w rzeczywistości nie jest tak piękne, jak się naogół wydaje.

N. p. Ramon Nowarro, bardzo sympatyczny i miły, inteligentny chłopiec, ale żeby był takiem bóstwem, za jakiego go uważają, nie powiem. Tak samo wiele pięknych gwiazd. Nie zazdrość to przezemnie mówi. Tak pięknych kobiet, jak na filmie, w rzeczywistości niema. To się wszystko „robi".


—    Jakto się „robi*!.,. Nie rozumiem.
—    Robi się zwyczajnie, — która z pań chce byó zrobiona „na bóstwo" idzie poprostu do takiego mistrza, który ma odpowiednie szminki, pasty itd.
—    A jakże tam moda w Hollywoodzie, bo tem interesują się nasze Czytelniczki.
—    Ameryka robi wszystko przesadnie, więc wieczorem nosi się sukienki długie, przyczem kilka metrów materjału musi leżeć na ziemi. W dzień wprost przeciwnie. Przesadnie kuso. Sukienka przed kolanka, wedle najnowszej mody — nie nosi się w dzień pończoch. Króciutkie sukienki, bose, na bronz opalone nóżki i buzia „na bóstwo" — to najmodniejsze!
—    Czy ta sztuka robienia „na bóstwo" jest bardzo trudna.
—    Bynajmniej, każda kobieta to potrafi.

Zauważył pan zapewne ostatnio w filmach wszystkie mniej znane gwiazdy prawie jednakowo „zrobione". Jest to zresztą bardzo pożyteczny wynalazek, bo znaleźć tyle naprawdę pięknych kobiet, byłoby bardzo trudne. Przyznać trzeba, że w Polsce jest wiele pięknych kobiet i bogaty materiał na artystki filmowe. Muszę zaznaczyć, że takich artystek, jak Ordonka i Halama nigdzie nie widziałam. Halama zrobiłaby w Ameryce kolosalne wrażenie. Amerykanie lubią taki temperament!
—    Jak spędzi pani swój pobyt w Polsce.
Zostaję kilka dni w Warszawie, potem jadę na letnisko, prawdopodobnie na Hel, następnie odwiedzę starych  znajomych w Krakowie i wrócę znowu do Warszawy.
(B. St.).
wykonanie: tworzenie stron www warszawa - wzt.pl