gra planszowa Retro Reporter

Styl życia

24.01.2013
Liczne wypadki zachorowań na włośnicę, skłoniły władze  sanitarne i policyjne Warszawy do energicznej akcji przeciwko rozpanoszonemu ostatnio przemytowi do stolicy mięsa i wędlin z prowlncyj, gdzie ubój bydła odbywa się nielegalnie, a następnie transport produktów mięsnych odbywa się w warunkach antysanitarnych.
24.01.2013
została urządzona tytułem próby na Nowym Świecie. Spluwaczka urządzona jest w rynnie deszczowej w ten sposób, że każdy ma do niej łatwy dostęp. Pomalowana na czerwono, widoczna jest każdemu. Poza tem właściciel domu umieścił również koszyczek na śmiecie i urządził korytko dla pojenia psów
23.01.2013
Od dłuższego czasu trwają w stolicy zatargi na tle konkurencyjnem między dwoma lekarskieini pogotowiami: pogotowiem 555-55 i pogotowiem 875-75 oraz 800-00. Właścicielem pogotowia jest dr. Feliks Hłasko, pogotowia konkurencyjnego dr. Zygmunt Boczkowski. Walka konkurencyjna przybierała najrozmaitsze formy, używano w niej najróżnorodniejszych argumentów i środków. Wreszcie do sądu grodzkiego wpłynęło oskarżenie dr. Boczkowskiego przeciwko dr. Hłasko o kradzież blaszanych reklam, rozwieszonych w rozmaitych punktach miasta.
21.01.2013
Z Warszawy donosi (A): Wobec coraz bardziej rozszerzającego się uczestnictwa w t. zw. „łańcuchu szczęścia", władze przystąpiły do karania osób, biorących udział ,w tej imprezie, kwalifikując ten czyn jako zbiórkę publiczną urządzaną w interesie osób prywatnych.
20.01.2013
Z Warszawy donosi (A). Pierwszy gmach szkolny dla chłopców moralnie zaniedbanych bedzie wkrótce oddany do użytku przy ul. Radzymińskiej 30. Jest to budynek specjalnie przystosowany dla szkoły powszechnej dla moralnie  zaniedbanych chłopców. Prócz szkoły bedzie sie tam znajdował również internat.
20.01.2013
Znakomity konstruktor samolotów „R. W. D.“ inż. Drzewiecki miał zajście, wiążące sie z pewną przygodą tragicznie zmarłego inż. ś. p. Wigury. Ś. p. inż. Wigura przywiózł swego czasu egzotycznego kaczora. Kaczorowi ucięto skrzydła, a następnie kaczor paradował po warsztatach lotnistwa, stając się ulubieńcem pracowników. Pewnego dnia kaczor w tajemniczy sposób zaginął.
20.01.2013
W Warszawie zatrzymano kombinatora, który robił dobre interesy na sprzedaży kawałków sznura, na którym rzekomo powieszono Malisza! Tranzakcje te udawały się kombinatorowi wskutek zabobonu, że sznurek wisielca przynosi szczęście. Kombinatorem tym był niejaki Bolesław Miszczak, który opowiadał, że wrócił z Krakowa, gdzie „pracował" w więziennictwie i stąd znalazł się w posiadaniu sznura, na którym rzekomo powieszono Malisza. Miszczak brał po 50 zł. za kawałek tego sznura. Zdemaskował Miszczaka niejaki Greszczułka. który stwierdził, że Miszczak nie służyły w więziennictwie krakowskiem, a zwolniony został niedawno z więzienia warszawskiego, gdzie odsiadywał karę za kradzież. Grzeszczułka zatrzymał oszusta, obił go, a następnie oddał w ręce policji.


20.01.2013
(K)  Do władz warszawskich zwrócił sie pewien przedsiębiorca z prośba o udzielenie mu zezwolenia na otwarcie specjalnego zakłada kąpielowego zimą na Wiśle. Okazuje się bowiem, że coraz częściej ostatnio zjawiają się osoby, które kąpią sie w przerębli. Kąpiele te urządzane są bez kontroli władz.

20.01.2013
W sobotę zmarła najstarsza mieszkanka stolicy, 108-letnia Bajla Cytelmanowa, urodzona w Warszawie w roku 1825. Cytelmanowa miała dziewięcioro dzieci, z których żyje tylko najstarsza córka 87-letnla Chaja Halpernowa, przebywająca obecnie w Nowym Jorku.
19.01.2013
Swego czasu w sferach towarzyskich wywołała wielkie wzburzenie tragedja panny Heleny K., której ojciec, były sędzia na Łotwie, jest obecnie adwokatem w Polsce. Panna K. nawiązała stosunek z porucznikiem-lekarzem Jerzym Łakotą. Po pewnym czasie panna K. poczuła, że ma zostać matką. Rodzice, chcąc ratować cześć córki, zażądali od por. Łakoty, ażeby po tem, co się stało, ożenił się z ich córką, przyczem zaproponowali mu bardzo poważny posag.
wykonanie: tworzenie stron www warszawa - wzt.pl