gra planszowa Retro Reporter

Styl życia

16.04.2013
Olbrzymi tłum ludzi wypełnił wczoraj rano sale Pasażu Simonsa przy ul. Długiej 5o. Przedstawiciele wszystkich warstw społecznych i wszystkich stanów rozgorączkowani, podnieceni, co chwila spoglądając na trzymane w ręku losy loteryjne lub kartki z numerami, oczekiwali na rozpoczęcie losowania w ostatnim dniu ciągnienia 5 klasy, które miało przynieść jednemu ze szczęśliwych graczy miljon złotych premji.
11.04.2013
Galeria oryginałów warszawskich
Czytelnicy rubryki drobnych ogłoszeń w gazetach, dobrze znają nazwisko p. Rockiego, który reklamuje się, jako sławny wróżbita i kabalista, oraz „autor własnej teorji etymogoniczno - gematrycznej".
— Cóż to za teorja? — pytamy p. Rockiego, który przyjmuje nas bardzo gościnnie, dowiedziawszy się, że przy chodzimy w imieniu dziennika.
— Etymologja — odpowiada, rozczesując palcami swoją czarną brodę — to pan wie, co to jest. Etymologonja, to nauka o tajemnicach rodzenia się źródłosłowów. A gematrja, to pewien system kabalistyczny, oparty na zależnościach liczbowych pomiędzy terminami. Ja odkryłem związek, jaki łączy żródłosłowy z tamtym światem.
05.04.2013
Wabik łatwej kariery i smutna rzeczywistość
We wszystkich miastach i  miasteczkach, gdziekolwiek tylko egzystuje nocny dancing, w  każdym z tych lokali rozrywkowych
znajduje się chociaż jedna fordanserka. Silnie umalowana, ubrana gorzej lub lepiej (a przeważnie gorzej), tańczy z gośćmi
na dancingu przez całą noc. Jak upływa życie takich dziewcząt z parkietu ?

26.03.2013
Pomimo, że do świąt Wielkiej Nocy jest jeszcze trzy tygodnie, już w różnych punktach miasta, a szczególnie w dzielnicy Wolskiej i Staromiejskiej rozlegają się wybuchy petard. Na ul. Piekarskiej, nieznani sprawcy spowodowali wybuch już kilku petard. Przechodzący policjant zatrzymał Tadeusza Węgielewskiego (Piekarska 7), jako przypuszczalnego sprawcę  wybuchu. Podczas osobistej rewizji, przy chłopcu nie znaleziono jednak dowodów.
11.03.2013
Przy drzwiach zamkniętych rozpatrywał we wtorek sąd apelacyjny sprawę łódzkiego lekarza Zygmunta Mierzyńskiego, oskarżonego o bluźnierstwo, zawarte w jego książce p. t. „Jak człowiek stworzył Boga?“
11.03.2013
Jak pisze jedno z pism warszawskich, od szeregu lat już nie notowano tak wielkiego nasilenia grypy, jak obecnie. Istnieją mieszkania, gdzie wszyscy leżą pokotem zmożeni tą chorobą. W biurach wielka
część urzędników jest nieobecna. W dzielnicach uboższych epidemja grasuje szeroko.
11.03.2013
Znana jest opowieść o sześciu klasach pogrzebów, istniejących za dawnych dobrych czasów w przedwojennej Rosji. Urządzenie pogrzebu I klasy odbywało się w atmosferze niezwykłej pompy. Był tam i generał, obwieszony orderami, odprowadzający trumnę aż do grobu, były i klatki z ptaszkami śpiewającemi w domu przedpogrzebowym, były mowy i t. p.
07.03.2013
Dziś o godz. 2 popołudniu kawiarnia Ziemiańska przy ul. Mazowieckiej była terenem niezwykłego zajścia na tle ostatnich uprawnień sekwestratorów skarbowych. Przy jednym ze stolików siedział w towarzystwie dziennikarz p. R. W pewnej chwili zbliżył sie doń jakiś osobnik, który schwycił go za rekę, ubezwładnił ją chwytem dżiu-dzitsu, a następnie usiłował mu wyciągnąć portfel z
kieszeni.
07.03.2013
Dyrekcja tramwajów miejskich zamierza — jak o tem doniósł „I. Kuryer Codz.“ — umieścić w wozach tramwajowych napisy, przypominające pasażerom, że obowiązuje ich pewna wzajemna uprzejmość, że nie należy spychać ze stopni wagonu słabszych, potrącać brutalnie kobiet i dzieci, obrzucać współpasażerów wyzwiskami i t. p.
06.03.2013
Publiczność warszawska szczególnem zaufaniem darzy bardzo często rozmaitego gatunku znachorów i lekarzy-cudotwórców bez dyplomów. Te skłonności do leczenia się przy pomocy podejrzanego gatunku ziół. zamawiań i innych czarodziejskich zabiegów wykorzystał nawet przed niedawnych czasem pewien dyplomowany lekarz, który osiadł w pewnej miejscowości podwarszawskiej i rozpoczął praktykę, podając się za "owczarza". W krótkim czasie zdobył on olbrzymią praktykę.
wykonanie: tworzenie stron www warszawa - wzt.pl