gra planszowa Retro Reporter

Nędzarze

08.03.2013
Przy Obywatelskim komitecie społecznym w Warszawie istnieje specjalna sekcja odzieżowa, która bezrobotnym i potrzebującym pracownikom dostarcza ubrań, obuwia, bielizny, chroniąc ich przed chłodem i przed wstydem, jaki wywołują łachmany.
W obecnej chwili — mówi p. Lelewelowa, kierowniczka sekcji odzieżowej — więcej niż sześćdziesiąt procent naszych klientów stanowi inteligencja, w czem bardzo wielu artystów... Bezrobotni muzycy, których zastępy zwiększają się z dniem każdym z powodu spopularyzowania kin dźwiękowych i głośników radjowych, malarze, rzeźbiarze, zarabiając w tych kryzysowych czasach grosze, aktorzy bez pracy.
06.03.2013
Azyk Pieprzyński cierpiał wielką biedę, będąc przez wiele lat woźnicą w towarzystwie grzebania umarłych pod nazwą „Ostatnia posługa“. Na wczoraj wyznaczono Pieprzyńskiemu licytację gratów za jakieś długi. W chwili, gdy miała rozpocząć się licytacja, przybiegł do Pieprzyńskiego zdyszany wysłannik jednej z kolektur z oznajmieniem, że na los Pieprzyńskiego padła duża wygrana. Licytacje wobec tego odroczono.
wykonanie: tworzenie stron www warszawa - wzt.pl