gra planszowa Retro Reporter

Sprawy kryminalne

13.02.2013
Ostatniemi czasy dokonano w Warszawie bardzo wiele kradzieży na t. zw. „lipko", czyli przez otwarcie okna podczas snu domowników. Sposób dokonywania tych kradzieży wskazuje na to, że było one przeważnie dokonywane przez Jedną szajkę złodziejską, która posługiwała nie temi samemi metodami. Wszczęte dochodzenia doprowadziły do  zlikwidowania i ujęcia całej szajki. Jak się okazało, byli to „cyrkowcy".
13.02.2013
Kroniki kryminalne Warszawy chlubią sie całą plejadą kombinatorów, którzy sprzedają tramwaje, dworce kolejowe, kolumnę Zygmunta, szosy, oraz nabierają na carskie brylanty i t. d. Ostatnio notowano nowy wypadek podobnego
nabrania. Spryciarzem okazał się niejaki Antoni Kruk, emerytowany policjant zamieszkały przy ul. Nowy Świat 26. Zaopatrzywszy się w zielony kwitarjusz, nakładał mandaty karne na zakochane pary, grożąc im w razie odmowy represjami za rzekomą orazę moralności. Kruka aresztowano na gorącym uczynku i znaleziono przy nim ciułane w pomysłowy sposób 31 zł.
29.01.2013
Niemiła przygoda spotkała w Boże Ciało wycieczkowiczów p. Salę Naparstek (Nalewki 16) i Natana Rybę (Smocza 4). Młodzi wybrali się na wycieczkę do lasów rembertowskich, gdzie rozebrawszy się, poczęli hasać po zielonej trawce w kostiumach kąpielowych. Gdy po pewnym czasie wrócili do miejsca, gdzie zostawili ubrania, ubrań jnż nie było. Z kłopotliwej sytuacji wybawił ich dopiero po kilku godzinach wóz piekarski, który przyjął golasów i okrywszy ich plandekami odstawił do domu.
29.01.2013
Sprawa zagadkowego zaginięcia popularnego w Warszawie kupca Edwarda Simona, nie przestaje interesować szerokich sfer naszej strolicy. Krąży dookoła niej szereg sensacyjnych pogłosek, które skłoniły władze do wzmocnienia umorzonego już śledztwa, Nowe dochodzenia w tej sprawie objąć ma wiceprok. sądu okr. p. Firstenberg, ponieważ liczba osób, które widziały Simona po jego „samobójstwie", wzrasta z dniem każdym.
27.01.2013
Na wokandzie sądu okręgowego znalazła się sprawa trzech referentów urzędu skarbowego, oskarżonych o wymuszanie łapówek w drodze służbowego nacisku. Ofiarą oskarżonych padł właściciel piekarni Ferdynand Szmidke, któremu sekwestrator zajął za zaległe podatki w sumie 10.000 zł. 120 worków mąki i 5 koni.
27.01.2013
W ręce policji warszawskiej wpadł niebezpieczny aferzysta, który w ciągu krótkiego czasu oszukał na większe sumy kilkadziesiąt firm warszawskich. Oszust nazywa się Jan Bogacki, jest analfabetą, a mimo to z powodzeniem grał rolę inżyniera, przedstawiciela trzech kopalń węgla. Bogacki zakupywał w rozmaitych firmach towary, jak ubrania, palta, aparaty radjowe, konserwy, likiery i t. d., płacąc za nie czekami na P. K. O., numer konta 10.598, zamkniętego przez dyrekcję P. K. O. jeszcze przed rokiem.
27.01.2013
Niezwykle zuchwałej kradzieży dokonali złodzieje nocy ubiegłej przy ul. Bielańskiej 4.
Dom ten znajduje się w pobliżu ratusza, w sąsiedztwie Banku Polskiego i nieopodal komisariatu policji, oraz urzędu śledczego. Złodzieje, nie zrażeni tem, że w pobliżu bramy stoi posterunek policji, przebili na schodach w ścianie, grubości metra, otwór, przez który dostali się do lokalu domu handlowego Henry Bertrand.
27.01.2013
W jednej z podrzędnych restauracyj na Woli w Warszawie wydarzyło sie w tych dniach niezwykłe spotkanie dwóch gości. Zgadali się przy bufecie o nazwiskach i okazało sie, że obaj noszą te same nazwiska Michała Latynowicza, posiadając te same miejsca urodzenia i tych samych rodziców itp. Żarty gości, iż obaj są pijani, spowodowały wyciągniecie przez nich dokumentów, które potwierdziły wspomniane szczegóły.
24.01.2013
W niezwykły zuchwały sposób dokonano w nocy z wtorku na środę kradzieży w magazynach kolejowych przy ul. Towarowej 1. We wtorek popołudniu do magazynów kolejowych zgłosił się jakiś nieznany osobnik, który złożył na składzie dwie duże skrzynie drewniane. Skrzynie te posiadały adres nadawcy i odbiorcy, skierowane zaś były do Łodzi.
wykonanie: tworzenie stron www warszawa - wzt.pl