gra planszowa Retro Reporter

Sprawy kryminalne

10.04.2013
W piątek w nocy usłyszano jakieś podejrzane szmery, dochodzące z miejscowej kostnicy. Ponieważ zbliżała się północ, a noc była ponura, jakby stworzona dla harców wiedźm i upiorów, poszła po wsi wiadomość, że w kostnicy odbywa się bal duchów. Starszy posterunkowy Szeleźnik z Wilamowic, nie wierzył w duchy — a choćby i wierzył — to nie bał się ich. Zapragnął przyjrzeć się wiedźmom i strachom i zawrzeć z niemi bliższą znajomość.
10.04.2013
Dwa niezwykle bezczelne rabunki zanotowano wczoraj w Warszawie. Zuchwalstwo opryszków doszło do tego stopnia, iż napadają na otwarte sklepy i, nie zważając na obecność właścicieli czy personelu, rabują towar.

Wczoraj wieczorem, gdy sklepy były otwarte między godz. 1 — 6 jako w ostatnią niedzielę przed świętami, ośmiu opryszków napadło na skład wędlin Lucjana Eberleina przy ul. Bednarskiej nr. 11. Czterej weszli do sklepu, w którym prócz właścicielki i jej siostry, Jadwigi Głogowskiej, znajdowały się ekspedjentki: Franciszka Posmykówna i Leokadja Kletkówna. Jeden ze złodziejów rozbił łomem żelaznym szklaną gablotę, poczem rozpoczęli rabunek. Skradziono dwa balerony, które wręczono oczekującym na ulicy towarzyszom.
28.03.2013
Wyjątkowo uroczyście obchodzono święta u młodej wdowy. p. Marji Lech (Wolska 104). Wieść o pięknych zapasach trunków szeroko rozeszła się po dzielnicy, to też dla nikogo nie było niespodzianką, gdy po uczcie przed dom zajechało pogotowie.
[...]
Z nieustalonej przyczyny wynikł spór, następnie żwawa bójka towarzyska, która z mieszkania przeniosła się na podwórze.  Panowie, uzbroiwszy się w pogrzebacze, kamienie i kije, walili naodlew, nie pytając kogo i za co. Jedyna kobieta w tem gronie, jako dusza bardziej subtelna, uzbroiła się w duszę od żelazka.
11.03.2013
W sadzie apelacyjnym znalazła się w poniedziałek sprawa fabrykantów i sprzedawców płynu zwanego obiecująco „manną“, który miał posiadać własność uodporniania zelówek przed zniszczeniem.
08.03.2013
Prokurator zakończył dochodzenia w sprawie telefonicznej afery szantażowej, której ofiarą padł właściciel domu przy ul. Wilczej 18, inż. Zygmunt Lurie. Był on od kilku lat prześladowany przez szantażystę, który w jego imieniu zamawiał w rozmaitych magazynach towary, zamawiał na jego koszt lekarzy, kazał robić trumny i t. d.   
08.03.2013
Jak to już donosiliśmy, ostatnio wypłynęła w Warszawie wielka afera na torze wyścigowym. Przypuszczalnie, jak wiele innych, uszłaby ona sprawcom bezkarnie, ale zdarzyło się tak, że poszkodowani są sami bokmacherzy, którym tzw. „fuks“ na torze zagroził kompletną ruiną finansową. Sprawa miała przebieg następujący:
08.03.2013
Z Warszawy donosi (Pm): W związku z wykryciem skandalicznej afery i opieczętowaniem klubu brydżowego na Nowym Świecie władze policyjne przystąpiły dziś do zlikwidowania wszystkich klubów brydżowych w Warszawie. Opieczętowano kluby przy ul. Chmielnej 5 i na Żoliborzu.
06.03.2013
Sąd grodzki przy ul. Trębackiej w Warszawie rozpatrywał onegdaj niezwykłą sprawę p. Mikołaja Janiaka, który postanowiwszy rozejść się z żoną, zabrał się do tej skomplikowanej i delikatnej sprawy dość oryginalnie. Poznał on Stanisława Z., podającego się za „biskupa" nowo założonej sekty, który przyrzekł mu wszystko załatwić "delikatnie i po zniżonych cenach".
06.03.2013
Sąd okręgowy rozpatrywał dzisiaj dość skomplikowaną sprawę na tle nadużyć poborowych, która odsłoniła zupełuie niezwykłe stosunki w rodzinie Furmaników. Na ławie oskarżonych zasiedli dwaj bracia: Jan Kanty i Ludwik Furmanikowie, oraz Leon Boczkowski. Pierwszy z braci jest pracownikiem cukierni „Italia", drugi studentem korespondencyjnej politechniki w Paryżu (!!), trzeci jest murarzem.
06.03.2013
Tajemniczo zaginiony Wacław Bahr — jak już wczoraj w części nakładu donosiliśmy — był dobrze znanym bywalcem sali bilardowej u Loursa; opowiadają, że jako król potajemnej rulety i lichwiarz dorobił się milionowej fortuny. Nosił zwykle przy sobie w woreczku dziesiątki karatów brylantów, które brał pod zastaw za udzielanie pożyczek. Znali go pod przezwiskiem „Rejent", oraz pod przezwiskiem „Dziedzic".
wykonanie: tworzenie stron www warszawa - wzt.pl