gra planszowa Retro Reporter

Sprawy kryminalne

Dodano: 10.04.2013
Żródło: Ilustrowany Kurier Codzienny 10.04.1933 nr 100 s. 14

Przygotowywali się do wyprawy złodziejskiej w kostnicy.

Biała, 8 kwietnia, (ki) W piątek w nocy usłyszano jakieś podejrzane szmery, dochodzące z miejscowej kostnicy. Ponieważ zbliżała się północ, a noc była ponura, jakby stworzona dla harców wiedźm i upiorów, poszła po wsi wiadomość, że w kostnicy odbywa się bal duchów. Starszy posterunkowy Szeleźnik z Wilamowic, nie wierzył w duchy — a choćby i wierzył — to nie bał się ich. Zapragnął przyjrzeć się wiedźmom i strachom i zawrzeć z niemi bliższą znajomość.

Bliższy kontakt z duchami nie zawsze jest bezpieczny. Przekonał się o tem st. posterunkowy. W chwili, gdy otworzył drzwi do kostnicy wiodące, porwały się z ziemi dwie postacie i skierowały w stronę przedstawiciela władzy nabite 10-strzałowe rewolwery.

Jeden z nich to Piotr Łach. 35 lat liczący, mistrz kunsztu złodziejskiego z Siedlec, powiat Bochnia, drugi to jego 27 letni towarzysz Karol Szymonek z Dworców ad Oświęcim.

Dzielny st. posterunkowy ubezwładnił obu złodziejaszków i odstawił do dyspozycji sądu grodzkiego w Kętach,wykonanie: tworzenie stron www warszawa - wzt.pl