gra planszowa Retro Reporter

Nauka i technika

Dodano: 18.04.2013
Żródło: Ilustrowany Kurier Codzienny 06.02.1934 nr Kurier Techniczny nr 6 s. 1

Czy sprawdzą się dzisiejsze utopje techniczne? Jak będzie wyglądał świat w roku 2000.Rzecz jasna, że w przyszłym domu mieszkalnym znajdować się będzie telekino, czyli kino na odległość. I to nie tylko nieme, ale oczywiście dźwiękowe już z urządzeniem telewizjnem. Będzie można nie wychodząc z domu oglądać najważniejsze wydarzenia niemal w tej samej chwili, w której one zachodzą i to nietylko optycznie ale także i dźwiękowo.

Ze względu na coraz bardziej wzrastająca ilość książek, których niesposób pomieścić nawet w olbrzymich bibliotekach publicznych, nie mówiąc już o bibljotekach prywatnych, książki będą drukowane mikroskopowemi czcionkami, oczywiście na drodze fotomechanicznej, a czytać się je będzie przy pomocy pewnego rodzaju lupy. Cała biblioteka Jagiellońska przepisana takim drukiem zmieściłaby się w jednym małym pokoju.  Komu nie zechce się samemu odczytywać książek, będzie je mógł dać przeczytać odpowiedniemu aparatowi.

W aparacie znaki pisarskie wzrokowe zostaną przetworzone na dźwięki, czego zalążek już teraz istnieje w formie aparatury kina dźwiękowego, która również zamienia zwyczajne kreski taśmy filmowej na głos. Telefony będą połączone z telewizorem i rozmawiając z kimś, będziemy nietylko go słyszeli, ale także i widzieli. Oczywiście będą one automatyczne i każdy będzie mógł sam łączyć się z dowolnym numerem całego państwa.
wykonanie: tworzenie stron www warszawa - wzt.pl