gra planszowa Retro Reporter

Miasto

24.01.2013
Niepokojący wypadek napadu rabunkowego dokonanego nocy onegdajszej na attache poselstwa finlandzkiego płk. Svensona, koło dworca głównego, który na szczęście zakończył się bezkrwawo i schwytaniem wszystkich bandytów, zwrócił jeszcze raz uwagę prasy i policji stołecznej na rzeczywiście skandaliczne stosunki, panujące od północy do świtu w centrum Warszawy, t.j. w najbliższych okolicach dworca głównego.
20.01.2013
(tnig). Stolica prawie zupełnie nie odczuwa dotychczas zwiększonego tempa ruchu przedświątcznego. Nieliczne tylko sklepy udekorowały okna choinkami, niektóre umieściły napisy: „Tania wysprzedaż gwiazdkowa! Podarki za bezcen!" — ale na razie nie
wpłynęło to na ożywienie obrotów. W latach ubiegłych — w połowie grudnia zawsze już na placach targowych wyrastały lasy choinek.
W tym roku sprzedawcy, snać nauczeni zeszłorocznem doświadczeniem, kiedy to większość drzewek trzeba było zabierać z powrotem, albo palić poprostu — ociągają się i choinek jeszcze nigdzie nie widać...
20.01.2013
Mimo panujących mrozów, komisja mostowa pod kierunkiem prof dr. Pszenickiego, rektora politechniki warszawskiej, prowadzi w dalszym ciągu swoje prace przy badaniu wytrzymałości mostów warszawskich.
W chwili obecnej przeprowadza się badania wszystkich przęseł mostu Kierbedzia, który jest najbardziej zagrożony, oraz mostu pod Cytadelą. Obliczeń dokonywują inżynierowie miejscy pod kierunkiem Ini. Br. Plebińskiego. Jednocześnie dokonywuje się wycięcia próbek żelaza w różnych częściach mostów, w celu poddania ich badaniom laboratoryjnym, mechanicznym i wartości żelaza, z jakiego most jest zbudowany.
20.01.2013
Środowa śnieżyca, która trwała niemal przez cały dzień, przyczyniła wiele utrudnień w ruchu kołowym i pieszym. Jezdnie i chodniki pokryte grubą warstwą śniegu zniechęcały do pieszych wędrówek. Służba  miejskiego zakładu oczyszczania miasta nie przeprowadziła w ciągu dnia wczorajszego prawie żadnych robót, tak że na niektórych ulicach przechodnie brnęli po kostki w śniegu. Zaznaczyć należy, że dawnemi laty przed scentralizowaniem całej służby w miejskim zakładzie oczyszczania miasta podobnych stosunków nie notowano, gdyż każdy z dozorców przed swoim domem uprzątał chodnik ze śniegu.
18.01.2013
O ile cmentarz Powązkowski ma w sobie powagę, dostojność i piękno warszawskiego Campo Santo, o tyle cmentarz na Bródnie nie posiadający tak pięknych pomników, ani historycznych grobowców, malowniczo zadrzewionych alei, cmentarz ludzi prostych i ubogich — w dni zaduszne przypomina jakieś jarmarczne widowisko.
18.01.2013
Z Warszawy donosi (Mig): Dnia 31 października o godz. 13 wypuszczono ostatnia maszynę przed przeniesieniem ruchu pasażerskiego Okęcie. Ostatnim samolotem, który odleciał z Mokotowa był samolot kursujący do Katowic. O  godz. 14.05 wyląduje na lotnisku cywilnem na Okęciu pierwszy samolot z Krakowa.
18.01.2013
Około godz. 5 nad ranem wydarzyła się katastrofa samochodowa przy moście Poniatowskiego od
strony Pragi.  Taksówka, podążająca w kierunku śródmieścia, jadąc zbyt szybko, zarzuciła w pewnej chwili na śliskiej jezdni i wpadła na
jadący z przeciwnej strony wóz.
wykonanie: tworzenie stron www warszawa - wzt.pl