gra planszowa Retro Reporter

Gospodarka

Dodano: 27.01.2013
Żródło: Ilustrowany Kurier Codzienny 20.05.1932 nr 138 s.10

STRZELANINA I KRWAWA BÓJKA W CZASIE LICYTACJI.

 Początek ul. Gęsiej w Warszawie był wczoraj terenem wielkiej awantury, „urozmaiconej" bojowemi okrzykami walczących zapaśników, a także i strzałami rewolwerowemu Oto w znajdującym się w domu nr. 2 składzie manufaktury wyznaczona była licytacja, która miała mieć charakter zamknięty tj. bez dopuszczenia pośredników i zawodowych licytantów. Początkowo licytanci istotnie nie zjawili się, lecz nie chcąc pozbawiać się zysków, zjawili się w znaczniejszej grupie i zażądali „okupu" za wstrzymanie się od interwencji i wogóle za ,,nieprzeszkadzanie“.

Licytację zamkniętą aranżował Wolf Mosiężnik, który miał cały towar firmy kupić za małą sumę i w ten sposób uwolnić
kupca od ruiny. Mosiężnik miał także swoich ludzi, wobec czego przyszło do starcia między zawodowymi licytantami, a jego sztabem. W czasie zaciętej bójki kilka osób odniosło pokaleczenia, strzały na szczęście nikogto nie zraniły.

Zanim nadbiegła policja oba zwaśnione obozy rozbiegły się dyskretnie na wszystkie strony, a licytacja odbyła się z udziałem innych handlarzy, którzy towar rzeczywiście nabyli i wywieźli, zostawiając zlicytowanemu kupcowi puste szafy i ściany.wykonanie: tworzenie stron www warszawa - wzt.pl