gra planszowa Retro Reporter

Wypadki, katastrofy, pożary

22.11.2013
Ul. Bednarską w stronę Dobrej, jechał samochód ciężarowy Nr. 24621, rzeźnika Jankla Tenenbaumna. W tym czasie od strony ul. Furmańskiej w kierunku Bednarskiej jechał również samochód  ciężarowy Nr. 26507, Alfreda Eberleina. Przy zbiegu ul. Bednarskiej i  Furmańskiej kierowca pierwszego  samochodu Zdzisław Chmielewski, chcąc uniknąć zderzenia wjechał na  chodnik, wskutek czego wywrócił  latarnię gazową, a następnie zarzymał się przy przeciwległym chodniku i omal nie wjechał do restauracji „Pędziwiatrówka". Wskutek uderzenia w słup  latarni, pękła rura, zaczął wydobywać się gaz, oraz została zdruzgotana cała latarnia. Wypadku z ludźmi nie było. 
18.06.2013
Wczoraj o 4 i pół pp. czatownie straży ogniowej spostrzegły kłęby dymu unoszące się nad mostem Księcia Józefa, na którym powstał pożar. Wszystkie 3 oddziały pospieszyły na ratunek, przerzucając część warszawskiego taboru na stronę praskę po moście Kierbedzia. Około 7-ej ogień był już opanowany, co przypisać należy jedynie dzielności straży. Ogień powstał od iskry parowca.
14.02.2013
W nocy z czwartku na piątek wybuchł na terenie elektrowni warszawskiej przy ul. Leszczyńskiej nr. 6 pożar w kotłowni i elewatorach węglowych. Przyczyną wybuchu ognia było samozapalenie się węgla, mieszczącego się w dużych ilościach w drewnianych przegrodach. Wskutek możliwości przerzucenia się ognia na warsztaty i hale maszyn, sytuacja początkowo przedstawiała się bardzo groźnie, toteż zaraz po pierwszym alarmie, przybyły na miejsce pożaru trzy oddziały straży z komendantem Prokopem na czele. Dwugodzinna wytężona akcja ratunkowa doprowadziła do opanowania pożaru i po przesypaniu 20 wagonów węgla, ogień ugaszono. Ofiar w ludziach nie było, straty dzięki doraźnej akcji ratunkowej są niewielkie.   
26.01.2013
W poniedziałek o g.15.45 wybuchł pożar na terenie dworca Warszawa wschodnia od strony ulicy Brzeskiej, gdzie mieszczą się składy towarowe. Na miejsce przybyły drugi, trzeci i piąty oddział straży oraz beczkowozy. Pożar wybuchł w magazynie towarowym, mieszczącym składy spółki akcyjnej „Polski Lloyd", Marszałkowska 130. Spaliły się naromadzone towary zagraniczne, opony samochodowe, rowerowe, worki z mąką i cukrem. Kiedy na miejsce pożaru przybyła straż pożarna, spłonęły już więzy dachowe. W akcji ratunkowej brały udział parowozy, które dowoziły wodę.
18.01.2013
Około godz. 5 nad ranem wydarzyła się katastrofa samochodowa przy moście Poniatowskiego od
strony Pragi.  Taksówka, podążająca w kierunku śródmieścia, jadąc zbyt szybko, zarzuciła w pewnej chwili na śliskiej jezdni i wpadła na
jadący z przeciwnej strony wóz.
wykonanie: tworzenie stron www warszawa - wzt.pl